امروز سه_شنبه یازدهم آذر ماهسال یک هزار و سیصدو نود و نه 1399/9/11

پشتیبانی کلاس های آنلاینپشتیبانی کلاس های آنلاین
دانشجویان گرامی : با سلام بدلیل شیوع ویروس کرونا خدمات دانشگاه از روز شنبه 99/9/1 بصورت غیرحضوری خواهد بود.جهت طرح وپیگیری موارد آموزشب,مالی و آموزش مچازی (وادانا) می توانید همه روزه بجز روزهای تعطیل رسمی از ساعت 8 صبح الی 16 با کارشناسان وپشتیبانان مربوطه تماس حاصل فرمائید. - تماس با کارشناسان آموزش (آموزشیار) - تماس با پشتیبانان وادانا تلفن های تماس اداره کل آموزش از ساعت 8 الی 13 : آقای خالصی : 09361378929 خانم بیداریان:09131483360 خانم مالکی: 09133494738

پشتیبانی کلاس های آنلاین

ادامه مطلب ...


 
مقدمه:

بدون شک از بدو پیدایش بشر این عنصر خلاق و جویای مقام همواره در جستجوی حل مشکلات و گشودن گره های مسیر رشد و ترقی خود بوده در شرح احوال انسان های غارنشین می خوانیم که این دوران چندان هم پایدار نبوده و پس از مدتی انسان غار نشین به سوی تمدن و زندگی شهرنشینی روی آورده و طبع کنجکاو و ذهن خلاق و جستجوگر او وضع موجود را نمی پسندیده و به دنبال کشف مجهولات با استفاده از معلومات اندوخته خود بوده است.

بر این اساس اگر انسانهای اولیه به وضع موجود روزگار خویش قناعت می کردند, قاعدتاً می بایست امروزه ما هم در عصر حجر و غارنشینی روزگار می گذراندیم.

وقتی که حس کنجکاوی  انسان اولیه منجر به کشف آتش شد دگرگونی قابل توجهی در ساخت ابزار های شکار و سایر موارد در زندگی او رخ داد و هر نوآوری یکی از قابلیت های بالقوه او را بالفعل درآورد. بشر عصر نوسنگی را به انسانی عالم و مترقی تبدیل کرد تا آنجایی که امروزه بشر در عصر انفجار اطلاعات زندگی می کند و به اطلاعات محیرالعقول درسطح کره زمین و در مسافرت های فضایی به سایر کرات دست یافته و کشورهای دارای فناوری پیشرفته بر بال فکر و اندیشه پایان ناپذیر خود سوار شده و حداقل در بعد مادی کشور خود و مردم خود را به قله رفیع تعالی و ترقی رسانده اند.

لذا می طلبد که ما هم «عمر مفید خود را در مسیر مثبت و آگاهی نسبت به فناوری و اطلاعات روز مصرف نموده و ارزان فروشی نکنیم و از گوهر بی بدیل فرصت ها » حداکثر استفاده را بنمائیم.


مهدی شاهرخی ساردو
معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي واحد جيرفت
بازگشت